דף הבית >> כיצד מתאימים עובדים חדשים לחברות מצליחות
 
   
כיצד מתאימים עובדים חדשים לחברות מצליחות?

חברה המחפשת עובדים חדשים לצרף לשורותיה, צריכה לבחור מתוך מכלול רב של כלים אבחוניים איך לזהות מי המועמד המתאים לה. הכלים האבחוניים מספקים נתונים רבים נתונים רבים שעיקר תפקידם לבדוק את התאמת המועמד לחברה ולתפקיד. זו הדרך המקובלת, או בשפה מקצועיתמציאת רמת מתאם גבוהה לתפקיד.
אך האם אך האם הכלים הללו רלוונטיים תמיד?

כיצד מתאימים עובדים חדשים לחברות מוצלחות?

מנכ"ל  'אנימה', גיורא תדמור, ממליץ למנהלים להתאים את החברה לעובדים ולא להפך, "התייחסו לתהליך בחירת העובדים בחברה בדומה לתהליך שיווקי של פילוח שוק יעד".
השינויים העולמים בהרגלי הצריכה והשיווק חלחלו גם לחברות ההשמה ואבחון כ"א. אם בעבר היה נהוג למצוא עובדים שיתאימו לצורכי החברה, אזי היום רצוי שחברות יתאימו לעובדים. 'אנימה', שהגתה את הרעיון, מובילה את שוק העבודה באותו קונספט כבר שנים.
שרון (שם בדוי) מנהלת משאבי אנוש באחת מחברות הטלקום הגדולות בישראל חיפשה מנהל/ת שיווק לחברה. בשלוש שנים האחרונות שלוש פעמים התחלף סמנכ"ל השיווק בחברה, דבר שגרם נזק למחלקת השיווק בחברה", היא מספרת בייאוש. "שלושת העובדים התאימו מבחינה מקצועית בצורה מושלמת ולמרות זאת הם לא החזיקו מעמד", היא מסבירה ומוסיפה כי "מזה שנה מכהן בחברה סמנכ"ל שיווק שנבחר לתפקיד בצורה קצת שונה ועושה הרושם שהוא יישאר בתפקיד עוד שנים רבות".
הסיבה לכך פשוטה, העובד הנוכחי בתפקיד נבחר בצורה קצת שונה, "הפעם בחרנו עובד שהחברה תתאים לו בדומה לתהליך שיווקי המבוסס על פילוח שוק ויתרון יחסי למוצר על פני מוצרים אחרים", מספרת שרון.
נשמע קצת תמוה, אולם מסתבר שאחת ההצלחות הגדולות בבחירת עובדים מתאימים היא שהחברה תתאים להם מבחינה מקצועית, סביבתית כמו גם מהבחינה החברתית וכל הפרמטרים האחרים שקשורים בקשר שבין האדם לחברה שבה הוא עובד.  מחברים אנשים  לחזון
דף בית  | צרו קשר  | 
רח' רוטשילד 113 תל אביב טל': 03-5795544 פקס: 03-6728787
לייבסיטי - בניית אתרים