דף הבית >> מטרות עסקיות ושיווקיות-כלל מנחה בבחירת עובדים
 
  מטרות עסקיות ושיווקיות-כלל מנחה בבחירת עובדים

אחת החברות שקצרה הצלחות רבות בתחום השמת עובדים ואשר פועלת על פי תפיסת עולם זו היא חברת 'אנימה', שהוקמה בשנת 1997 על ידי גיורא תדמור.
תדמור, אשר זיהה את הצורך בהקמת חברה מקצועית המשלבת יצירתיות בכל הקשור לאבחון עובדים והשמתם במקומות עבודה הקים חברה שמאפשרת אבחון עובדים תוך כדי ניתוח אספקטים הקשורים במטרותיה העסקיות והשיווקיות של החברות להן הוא מנסה לאתר עובדים.
מכאן שהצוות ב'אנימה' מגיע מעולמות הפסיכולוגיה, ייעוץ ארגוני ומשאבי אנוש ונחשב מומחה בתחום כדי שיוכל למצוא את השילוב הנכון בין הגשמת שאיפות העובד, לחזונה של החברה שמחפשת עובדים.

תדמור מסביר כי לשם כך נדרש שיתוף פעולה עמוק וארוך טווח עם החברות המחפשות עובדים. שיתוף פעולה מחייב תהליך לימוד משותף של צרכי הארגון המבקש עובדים ואשר כולל הענקת כלים ישומיים למקבלי ההחלטות בכל הקשור לענייני עובדים וקליטתם בארגון.
מבחינתה של 'אנימה', הכלל המנחה אותה בבחירת עובדים לחברות מבוסס על הנחה שיווקית קיימת.

האם החברה מתאימה לעובד?

הרעיון הוא להשתמש במדיניות שיווקית מול מועמדים לעבודה בחברה בדומה למדיניות שיווקית של חברות מול לקוחות עסקיים.
"ישנו מתאם גבוה בין תהליך הפעילות השיווקית של חברות לבין תהליך בחירת עובדים בחברה", מסביר מנכ"ל 'אנימה' גיורא תדמור שמוסיף כי "כמו בכל פעילות שיווקית בה נערך פילוח שוק וזיהוי קהל יעד שיתאימו למוצר כך נכונה התייחסות דומה בבחירת כוח אדם".
לפיכך, כשאדם מגיש מועמדות לעבודה, על מנהל חברת כוח האדם לזהות האם אדם זה אכן מתאים לחברה ומה היתרון היחסי שלו על פני עובדים אחרים. כדי לזהות את אותו יתרון יחסי על מנהל החברה או מנהלת כוח האדם להציג שאלה בסיסית ששונה בד"כ מהמקובל. האם החברה מתאימה לעובד? (ולא האם העובד מתאים לחברה).מהי חברה מתאימה לעובד?


  מחברים אנשים  לחזון
דף בית  | צרו קשר  | 
רח' רוטשילד 113 תל אביב טל': 03-5795544 פקס: 03-6728787
לייבסיטי - בניית אתרים